Centra monitorowania

WSZECHSTRONNA INTEGRACJA SYSTEMÓW I WIZUALIZACJA 3D

Centrum monitorowania zbudowane w oparciu o nowoczesny system zarządzania obrazem wizyjnym, to tylko jeden z czynników składający się na dobrze funkcjonujące centrum bezpieczeństwa kryzysowego. Kluczowe dla centrum są możliwości przeprowadzenia inteligentnej analizy obrazu wideo. Gwarantuje to szereg dodatkowych możliwości np. dokładne prześledzenie wydarzeń na obiekcie oraz ich weryfikację, wyznaczanie stref, alarmowanie o zagrożeniach, zarządzanie kontrolą dostępu, przygotowywanie raportów i analiz czy wyłapywanie zdarzeń niepożądanych. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Wimax we współpracy ze swoimi międzynarodowymi partnerami, oferuje nowoczesne rozwiązania zwane systemami dozoru wizyjnego VMS (ang. Video Management System) działające w oparciu o sztuczną inteligencję AI (ang. Artificial Intelligence). Umożliwiają one przeobrażenie poszczególnych systemów np. kontroli dostępu, monitoringu oraz systemu alarmowego w nowoczesny, zintegrowany i nadzorowany z jednego miejsca inteligentny mechanizm zarządzania bezpieczeństwem obiektu.

Proponowana przez Wimax technologia wykorzystująca sztuczną inteligencję, znajdzie idealne zastosowanie w zarządzaniu ruchem drogowym np. wykrywanie jazdy pod prąd, statystyka natężenia ruchu i zliczanie pojazdów, detekcja zatorów drogowych czy nadzorowanie przejazdów kolejowych i bramek na autostradach. VMS sprawdzi się także idealnie w przypadku nadzoru osób na zewnątrz lub w pomieszczeniach. Dzięki inteligentnej analizie wideo możliwa jest detekcja pojedynczego człowieka. Uzyskane w ten sposób dane pomogą w monitorowaniu ruchu i zachowań ludzi na danym obszarze, mogą być także źródłem cennych statystyk biznesowych lub socjologicznych (np. ile osób weszło na teren monitorowanej strefy).

Oferowane przez Wimax systemy VMS cechuje uniwersalność i elastyczność, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom konkretne rozwiązanie idealnie dopasowane do danego typu obiektu i wynikających z jego charakteru potrzeb w dziedzinie bezpieczeństwa.

CENTRA MONITOROWANIA

Niezależnie czy jest to niewielki obiekt np. dom jednorodzinny, mały sklep, stacja paliw, czy duży obiekt np. budynek firmowy, hipermarket, bank, czy skomplikowany, rozległy obszar, gdzie niezbędny jest złożony system monitoringu np. miasto, drogi i autostrady, parkingi, kasyna, centra handlowe, wielkie hale produkcyjne, bazy, porty lotnicze.

Pozyskane z obrazu wideo dane w połączeniu z ich inteligentną analizą zapewnioną przez systemy VMS gwarantują użytkownikom oferowanych przez Wimax rozwiązań źródło cennych danych i informacji. Nie tylko znacznie zwiększają one poziom bezpieczeństwa obiektu, mogą okazać się także wielkim wsparciem w działalności biznesowej gwarantując np. szczegółowe statystyki dotyczące zachowań klientów.