Systemy rozpoznawania twarzy

ROZPOZNAWANIE TWARZY WSPOMAGANE PRZEZ SZTUCZNĄ INTELIGENCJĘ

Współczesny świat i pojawiające się w nim wyzwania z dziedziny bezpieczeństwa, takie jak terroryzm, wysoka przestępczość czy potrzeba rozpoznawania twarzy i zarządzania tłumem, zrewolucjonizowały wymagania stawiane wobec nowoczesnych systemów monitoringu wizyjnego. Wimax nie tylko doskonale rozumie te problemy, lecz także oferuje dla nich skuteczne rozwiązania, które bazują na najbardziej zaawansowanych zdobyczach sektora IT.    

Na świecie żyje ponad 8 miliardów ludzi. Oznacza to 8 miliardów indywidualnych twarzy, charakteryzujących się zbiorem unikalnych i wyjątkowych cech oraz znaków rozpoznawczych. Odpowiednia analiza tych zmiennych, możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów rozpoznawania twarzy, gwarantuje możliwość rozpoznawania i selekcji poszczególnych osób. 

Działający w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji (AI), mechanizm rozpoznawania twarzy, to jedno z najpotężniejszych narzędzi wykorzystywanych współcześnie w najnowocześniejszych systemach monitoringu wizyjnego. To technologia na miarę XXI wieku, która całkowicie zrewolucjonizowała branżę security. 

Oferowany przez Wimax system rozpoznawania twarzy znajduje swoje zastosowanie w wielu obszarach dotyczących zarządzania bezpieczeństwem. W przypadku elektronicznych dokumentów ID potwierdzających tożsamość na podstawie zdjęcia, takich jak np. e-paszporty, nasze rozwiązanie umożliwia analizę zdjęcia i ocenę jego zgodności z wizerunkiem konkretnej osoby. Rozpoznawanie twarzy stosowane jest także w nowoczesnych centrach monitoringu wizyjnego, gdzie jego zadaniem jest kontrola dostępu na podstawie analizy obrazu z kamer CCTV. Algorytmy sztucznej inteligencji rozpoznają tożsamość człowieka, który pojawi się w polu widzenia kamery, a następnie porównują jego wizerunek z dostępną bazą danych personalnych, by ocenić czy konkretna osoba jest uprawniona do wejścia na teren wydzielonej strefy. Na podobnej zasadzie technologia rozpoznawania twarzy może być wykorzystywana do analizy wielogodzinnego materiału wideo z monitoringu, by wyłapać zdarzenie, w którym pojawia się konkretna osoba. Współcześnie jest to jedno z najważniejszych narzędzi stosowanych przez służby policyjne na całym świecie. 

SYSTEMY ROZPOZNAWANIA TWARZY

Oferowany przez Wimax system rozpoznawania twarzy jest także wykorzystywane przez prywatny biznes w celu podniesienia bezpieczeństwa i jakości obsługi klientów np. poprzez nadzorowanie tworzenia się tłumów i kolejek. Nasze oprogramowanie umożliwia również pozyskiwanie cennych danych dotyczących demografii klientów oraz ich zachowań. System rozpoznawanie twarzy pomaga monitorować liczbę odwiedzających, łącznie z wykrywaniem stałych klientów oraz analizować ich konsumenckie preferencje. Dzięki tym danym nasi Klienci są w stanie lepiej podejmować decyzje personalne dotyczące swoich pracowników, modyfikować organizację i wystrój wnętrz, podejmować decyzje dotyczące umieszczania reklam oraz innych działań marketingowych i strategicznych.