Systemy zarządzania parkingami

“SMART PARKING” WYKORZYSTUJĄCY SZTUCZNĄ INTELIGENCJĘ 

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w proponowanym przez Wimax inteligentnym systemie zarządzania parkingami, to skuteczne rozwiązanie kłopotów milionów kierowców oraz zarządców przestrzeni parkingowych.

Tylko w Warszawie zarejestrowanych jest ponad 1,2 mln. samochodów. Tymczasem, w stolicy w strefie płatnego parkowania znajduje się jedynie około 30 tysięcy miejsc postojowych. Generuje to szereg problemów – znalezienie wolnej przestrzeni parkingowej stanowi duże wyzwanie dla kierowców. Krążąc w poszukiwaniu miejsc parkingowych tracimy nie tylko cenny czas i paliwo, ale także w znacznym stopniu przyczyniamy się do powstawania korków. Te z kolei ograniczają płynność ruchu w mieście, przyczyniając się do dużego wzrostu zanieczyszczenia powietrza i pogorszenia jakości życia mieszkańców.

Zdesperowani kierowcy nierzadko decydują się na pozostawienie pojazdu w miejscach, które nie są do tego przeznaczone – na trawnikach, chodnikach czy wjazdach do prywatnych posesji. Blokują w ten sposób drogę innym uczestnikom ruchu, w tym pieszym, sami płacąc często wysokie kary finansowe.

Parkingi tak jak ulice, to system ściśle powiązanych ze sobą elementów i by sprawnie nimi zarządzać potrzebne są inteligentne rozwiązania. Oferowany przez Wimax nowoczesny system “Smart Parking” sprawi, że zarządzanie parkingiem stanie się proste, sprawne, ekonomiczne i przede wszystkim skuteczne.

Proponowane przez naszą firmę rozwiązanie wykorzystuje najnowsze technologie działające w oparciu o sztuczną inteligencję. Opiera się ona na wykorzystaniu sieci powiązań neuronowych, które w swoim działaniu przypominają naturalne połączenia neuronowe w ludzkim mózgu. Innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji (AI) są w stanie wykryć każdy obiekt – nie tylko pojazd – na obrazie z dowolnej kamery.

Dzięki temu zarządca obiektu, może w czasie rzeczywistym śledzić zajętość miejsc i ruch na parkingu, a także na bieżąco otrzymywać informacje, statystyki i analizy sytuacji na obiekcie. Wszystko to dostępne jest w interaktywnym, dostosowanym do indywidualnych potrzeb interfejsie. System pozwala na skuteczne identyfikowanie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów oraz kierowców, którzy przekroczyli wykupiony czas parkowania lub wjechali na teren niedozwolonej dla nich strefy parkingu (tj. miejsca dla niepełnosprawnych, miejsca zarezerwowane dla pracowników lub pojazdów elektrycznych).

SYSTEMY ZARZĄDZANIA PARKINGAMI

“Smart Parking” umożliwia także współpracę z aplikacjami dla kierowców (np. Smart Phone), które mogą informować o dostępności miejsc parkingowych, a nawet wskazywać do nich drogę.

Rozwiązanie oferowane przez Wimax to coś więcej niż monitoring, to “Smart Parking” na miarę XXI wieku.

System sprawdzi się idealnie w obiektach, takich jak:

  • porty lotnicze i dworce kolejowe
  • szpitale i obiekty rządowe
  • centra handlowe i supermarkety
  • parkingi miejskie
  • hotele i kempingi
  • biurowce, fabryki, hale magazynowe
  • obiekty sportowe i kulturalne (stadiony, hale koncertowe, muzea, teatry itd.)